HudebniAkademiePraha.cz

Mistrovské pěvecké kurzy...

...vyučují mezinárodně uznávaní pěvci a pedagogové s letitými profesními zkušenostmi. Kurzy budou probíhat podle předem vytvořeného časového plánu,kdy se bude každý z účastníků každodenně vzdělávat pod vedením svého lektora. Aktivním účastníkům bude k dispozici zkušebna pro své vlastní samostudium (též podle časového harmonogramu). Všichni aktivní i pasivní účastníci mají celodenní možnost navštívit pěvecký atelier obou lektorů. Oba lektoři vyučují v anglickém, německém a italském jazyce. Tlumočení do češtiny není zajištěno.

Místo konání
Závěrečný koncert
Podmínky a kurzovné
Přihláška
Ubytování
Fotogalerie
Kontakt

Prof. Brigitte Lindner Prof. Josef Protschka

Rodačka z Mnichova Brigitte Lindner již během studií na mnichovské AMU spolupracovala jako sólistka s gramofonovou firmu EMI- Electrola mj. pod vedením Heinze Wallberga v Jeníčkovi a Mařence a v Kouzelné flétně pod vedením Bernharda Haitinka.

Na utváření jejího hlasu se podíleli Hanna Scholl –Völker, Helen Donath a Nicolai Gedda. Její první stálé angažmá ji přivedlo do Státního divadla v Braunschweigu, kde ztvárnila mimo jiné postavy Mařenky (Jeníček a Mařenka), Marie (Westside- Story), Valencie (Veselá vdova).

Pod vedením Giuseppe Sinopolieho zpívala na Bayreuthských hudebních slavnostech po mnoho let postavu pasáčka v Tannhäuserovi Richarda Wagnera a několikrát spolupracovala s Wolfgangem Gönnenweinem při Ludwigsburgských hudebních slavnostech.

Následovala kariéra, jež ji přivádí na mnohá domácí i zahraniční jeviště, a z níž vzešly i četné CD nahrávky. Jako partnerka mj. Reného Kolla a Francisca Araizy vystupuje na galavečerech, např. ve Staré opeře ve Frankfurtu, v Kolínské Filharmonii a při hudebních slavnostech v Bad Emsu.

Její hlas můžete zaslechnout v nespočetných rozhlasových nahrávkách stanic WDR, BR, NDR a Deutschlandradio/DLF i v televizních výstupech na ARD a ZDF.

Na trhu lze zakoupit četné CD nahrávky s operním a operetním repertoárem vydané společností EMI- Electrola, ale také CD vydaná u Dabringhaus und Grimm a CPO.

Vedle svých uměleckých aktivit se Brigitte Linder vždy věnovala také výchově profesionálních i polorofesionálních pěvců. V letech 2002-2007 vyučovala na pobočce Hochschule für Musik v Cáchách, od roku 2007 pak ve Wuppertalu. Od ledna 2009 působí jako profesorka zpěvu a pěvecké pedagogiky na Hochschule für Musik und Tanz Köln ve Wuppertalu.