HudebniAkademiePraha.cz

 

 

 

V průběhu celého hudebně-dramatického bloku je vyučována angličtina nenásilnou a hravou formou, je nenápadně přítomná během všech kreativních, pohybových a sluchových činností, což má blahodárný vliv na utváření jazykové paměti a fantazie pomocí hudebních vjemů. Okamžité aplikování nových dovedností a znalostí formou atraktivního a inspirativního hudebně-dramatického projevu je zvláště u dětí, které si svůj vztah k okolí a světu teprve hledají, velmi oblíbený a přináší vemi rychlé výsledky.

PREMIERA I a II - 2. 6. 2012 v rámci Mezinárodního festivalu dětí 2012,hl.sál MĚSTSKÉ KNIHOVNY hl.m.Prahy (podpora projektu MČ P1 v současné době v jednání)
GALAKONCERT, koncertní síň HLAHOL, 2. 12. 2012. 16.30 h
Napsali o HAP
Lektorský tým
Podmínky a kurzovné
Přihláška
Umělečtí spolupracovníci
Technická spolupráce
Fotogalerie
Kontakt

 

 

 

CK Juklík

Miguel caffé

Mgr. Martina Bauerová Mgr. Martina Bauerová

Absolventka Pražské konzervatoře. Zúčastnila se několika zahraničních pěveckých kurzů ve Weimaru (prof.P.Lisician) a v rámci festivalu Mittle Europe (prof. T. Thomaschke). Díky stipendiu Českého hudebního fondu debutovala ještě za studii v Liberecké opeře. Po ukončení konzervatoře získala angažmá v Národním divadle Praha, kde nastudovala řadu operních rolí (Liška Bystrouška, Zuzanka, Barče, Papagena, Zerlina, Despina, Kristýna, Jano, Felície, Gretel, Marcelina-Fidelio, Esmeralda, Armanda, Kuchtík, Frasquita, Stefano..) V součastné době působí jako stálý host Národního divadla Praha, Státní opery Praha, Janáčkova ND Brno a J. K. Tyla v Plzni. V roce 2000 a 2001 hostovala v Teatro Nacionál de S. Carlos v Portugalském Lisabonu v Janáčkových operách Liška Bystrouška a Její Pastorkyňa. V roce 2001 byla přizvána k realizaci nahrávky opery L. Janáčka Káťa Kabanová s dirigentem Sir. Ch. Mackerrasem. Pod taktovkou tohoto dirigenta debutuje v roce 2003 v Londýnské Royal Opera House Covent Garden v opeře Rusalka po boku R. Fleming, S. Larina a E. Urbanové. V následujícím roce hostuje v Madridské Teatro Real v opeře L. Janáčka Osud. Mezitím třikrát navštívila Japonsko s operním souborem Národního divadla Praha a Brno, většinou s mozartovským repertoárem. V roce 2005 nastudovala svojí nejmilejší roli Lišky Bystroušky v Plzeňské opeře a hostovala na Sicilii v Catánském Teatro Massimo Bellini v opeře L. Janáčka Její pastorkyňa. V této sezoně přijala roli Paguette v nekonvenčním projektu moderní opery L. Bernsteina Candide ve Státní opeře Praha a v květnu 2006 byla hostem mezinárodního festivalu Pražské jaro. Zde pod taktovkou K. Zehndera a Pražskou komorní filharmonii s velikým úspěchem přednesla v české premieře skladbu M. Kopelenta-Il Canto de li Augei.

V únoru 2007 nahrála pro Deutsche grammophon operu L. Janáčka - Výlety pana Broučka s dirigentem J. Bělohlávkem a Symfonickým orchestrem BBC v Londýně. V srpnu 2008 byla stejným orchestrem tj. BBC přizvána k úspěšnému provedení opery L. Janáčka – Osud v rámci hudebního festivalu Proms v Royal Albert Hall.

V posledních letech se kromě divadelní a koncertní tvorby věnuje pedagogické činnosti. V letošním roce začala vyučovat na Mezinárodní konzervatoři Praha sólový zpěv. Výukou operního zpěvu tak může předávat cenné zkušenosti mladší generaci pěvců.

 

Partneři: CK Juklík